WhatsApp Hızlı Destek

Merhaba, web sitemize hoşgeldiniz. Sizlere daha hızlı hizmet vermek adına canlı olarak WhatsApp üzerinden destek verebiliriz. Destek almak için lütfen butona tıklayın!

WhatsApp Hızlı Destek
TR
Manavgat Boğaziçi Koleji
HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

MANAVGAT BOĞAZİÇİ KOLEJİ,ANADOLU LİSESİ OLARAK AMACIMIZ;

DOĞRU SEÇİMLER YAPABİLEN BİREYLER; Bireyin kendisini tanımasını sağlamak, hem kendisi, hem de içinde yaşadığı toplum için en yararlı olacak kararlar alma yetisi kazandırmak.

ÇEVRESİNE VE KENDİSİNE ÇOK YÖNLÜ KATKISI OLAN BİREYLER; Öğrencilerin ,ileride kazanacakları mesleklerdeki başarıları ile değil davranışları ve sosyal yaşam becerileri ile de kendilerine topluma katkı yapmasını sağlamak.

YAŞAM DENGESİ KURABİLEN BİREYLER; Yaşamın olumlu ve olumsuz gelişmelerine hazırlıklı olabilen, zamanını, yetenek ve bilgisini kullanarak yaşamda sağlam adımlar atabilecek özgüven ve davranış özelliklerine sahip, sağlıklı, erdemli bireyler yetiştirmek.

YENİLİKÇİ, YARATICI, İNOVATİF BİREYLER; Öğrenen, eleştirel düşünen ve problem çözebilen, inisiyatif alan, kendi kendini yönlendirebilen, etkili yazılı ve sözlü iletişim yapabilen,çeşitli fikir üretme tekniklerini kullanabilen, yeni fikirler geliştirebilen, uygulayabilen ve bu fikirleri başkalarına aktarabilen bireylerin gelişmesine olanak sağlamak.

YETENEK VE ÖZELLİKLERİ İLE BELİRLEYECEĞİ HEDEFLER ARASINDA İLİŞKİ KURABİLEN BİREYLER; Her öğrencinin ulaşılabilir hedefler belirlemesini ve bu konuda sorumluluğu almasını sağlayarak, bilgi, beceri, yetenek ve özelliklerinin farkına varmasını sağlamak.

ÖZGÜN BİREYLER; Öğrencinin kendine özgün kişiliğine, algılama kapasitesine, öğrenme tekniğine,karakterine, eğilimlerine,birikimine göre onu diğer öğrencilerden ayıran bireyselliğini meydana getirerek, kendisine özgü bir eğitim alanı oluşturmak.

ANALİZ VE İLİŞKİLENDİRME YAPABİLEN BİREYLER; Öğrencilerine, bilgiye etkili eriştirmeyi, bilgiyi analiz ederek işleyerek kullanmayı öğretmek.

VE MUTLU; Hayatta tatmin olmanın belli bir formülü olmadığını, her bireyin kendine uygun olacak ve severek yapacağı şeyleri fark etmesini, bu doğrultuda yetkinliklerini fark etmesini sağlamak.

TÜRK GENÇLERİ; Atatürk ilkelerini özümsemiş, vatanını ve milletini seven, dünyaya örnek olacak bireyler YETİŞTİRMEKTİR.

Hızlı İletişim Formu

Merak ettiklerinizi, sorularınızı yada önerilerinizi hızlı iletişim formu aracılığı ile bizlere iletebilirsiniz.