WhatsApp Hızlı Destek

Merhaba, web sitemize hoşgeldiniz. Sizlere daha hızlı hizmet vermek adına canlı olarak WhatsApp üzerinden destek verebiliriz. Destek almak için lütfen butona tıklayın!

WhatsApp Hızlı Destek
TR
Manavgat Boğaziçi Koleji
KAYIT-KABUL ESASLARIMIZ

KAYIT-KABUL ESASLARIMIZ

Kayıt için randevu alan öğrenci ve velisi kayıt, kabul komisyonu tarafından okula ve aday olduğu sınıf düzeyine hazır oluşluğu konusunda ön değerlendirmeye tabi tutulur. Ön değerlendirmede uzman görüşme kayıtları, veli bilgi formları ve öğrencinin temel dersler alanlarında akademik hazır oluşluğu gibi unsurlar dikkate alınır.

*9.sınıfa başlayacak öğrenciler için içinde bulunulan yılın Mart ayında “ödüllü kayıt-kabul sınavı” uygulanır. Belirlenen koşulları taşıyan öğrencilerin kayıtları okul müdürü ve PDR mülakatından sonra yapılır.

*9.sınıfa başlayacak öğrencilerin, ortaokul 8.sınıfta girdikleri Merkezi LGS sınav sonuçlarına göre belirlenen koşulları taşıyan öğrencilerin kayıtları okul müdürü ve PDR mülakatından sonra yapılır.

*Lise 10-11-12. Sınıflara nakil yoluyla kayıt olmak isteyen öğrencilerin bir önceki okulundaki ders ve disiplin notları değerlendirilir. Ayrıca veli ve öğrenci ile PDR görüşmesi ve Akademik Başarı ve Temel Yeterlilik hakkında Durum Değerlendirme Sınavı yapılır. Tüm sonuçlar okul müdürü tarafından değerlendirildikten sonra kayıt onayı verilir.

Hızlı İletişim Formu

Merak ettiklerinizi, sorularınızı yada önerilerinizi hızlı iletişim formu aracılığı ile bizlere iletebilirsiniz.