WhatsApp Hızlı Destek

Merhaba, web sitemize hoşgeldiniz. Sizlere daha hızlı hizmet vermek adına canlı olarak WhatsApp üzerinden destek verebiliriz. Destek almak için lütfen butona tıklayın!

WhatsApp Hızlı Destek
TR
Manavgat Boğaziçi Koleji

REHBERLİK SERVİSİ

Eğitim, öğretim sistemi içerisinde; öğrenciler, veliler ve öğretmenler açısından rehberlik hizmetleri büyük önem taşımaktadır. Rehberlik hizmetleri kapsamında kişisel, eğitsel ve mesleki hizmet alanlarında çalışmalar yürütülür. Koruyucu ,önleyici rehberlik çalışmalarıyla birçok sorunun önüne geçilir.Bireyi tanıma teknikleri ile öğrencilerin kendini tanıması ve olumlu bir şekilde çevresine kendisini tanıtması,yaşadığı dünyayı anlamlandırabilmesi, kendisiyle barışık, olumlu ilişkiler kurabilmesi, sorunlarını ve sıkıntılarını fark edebilmesi, sorunlarını çözmek için çaba sarf edebilmesi, kendi ilgi ve yeteneklerini göz önünde bulundurarak hayatını yönlendirebilmesi, sorumluluk alabilmesi sağlanır. Bu kapsamda programlı ve sistematik rehberlik hizmetleri uygulanır.

Kriz odaklı değil, gelişimsel ve önleyici rehberlik anlayışıyla hareket eden MANAVGAT BOĞAZİÇİ KOLEJİ, ANADOLU LİSESİ Rehberlik Birimi, psikolojik danışma, bireyi tanıma, bilgi toplama ve yayma, yerleştirme, alıştırma ve oryantasyon, müşavirlik, araştırma ve değerlendirme, çevre ve veli ile ilişkiler hizmetleri vermektedir.

Ayşe KOÇ

Ayşe KOÇ

Rehberlik Öğretmeni

Seda ERÖKSÜZ

Seda ERÖKSÜZ

Rehberlik Öğretmeni

Hızlı İletişim Formu

Merak ettiklerinizi, sorularınızı yada önerilerinizi hızlı iletişim formu aracılığı ile bizlere iletebilirsiniz.